Eski Eşya Alırken Satarken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Madde

2. el eşya adana

Eski Eşya Alırken Satarken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Madde

İkinci el eşya piyasaları son senelerde ehemmiyetli bir ivme kazanmıştır. Pek çok insan ve firma bu alanda satış yaparak para kazanmakta ve karşılıklı olarak birbirine hizmet vermektedir. Son senelerde 2. el eşya alım satımının artması, firmalar ve ferdi satış yapan kişiler için dikkat edilmesi şart olan noktalar ortaya çıkarmıştır. İşte bugünkü yazımda daha önceki eşya alır satarken nelere dikkat edilir? bu konuda size bilgi vermeye çalışacağım. Belirlediğim 5 maddeyi sizlerle paylaşacağım.

İkinci el eşya alırken ve satarken nelere dikkat etmeliyim?

1. Elinizde satmak istediğiniz rastgele bir daha önceki eşya için alım yapan, ikinci el eşya alan firma bulmak için internet üzerinden araştırma yapmalısınız. Hangi şehirde yaşıyorsanız ilk olarak o şehre ait firmalar arasından araştırma yapıp, uygun gördüğünüzle iletişime geçerek satmak istediğiniz ürünün bilgilerini paylaşmalısınız. Biz Ankara’da ikinci el eşya alan kaliteli bir firma olarak Ankara’nın bütün kazalarına hizmet vermekteyiz. Sizler için en iyi ücreti verip eşyalarınızı yerinde teslim alıyoruz.

2. Satmak istediğiniz veyahut almak istediğiniz ikinci el ürünün garantisi devam ediyor olabilir. Bu gibi vaziyetlerde, satıcıdan garanti dokümanlarını istemeli veya alıcıya bu dokümanları teslim etmelisiniz. Bu vaziyette karşılıklı güvenli bir alışveriş yapılarak işlem gerçekleştirilmiş olur. Her türlü vaziyette ikinci el aldığınız ya da sattığınız ürün için garantisinin devam edip etmediği sormalısınız.

3. İkinci el eşya alırken ve satarken dikkat edilmesi gereken en ehemmiyetli konulardan birisi de sattığınız veya aldığınız ürüne ücret biçmektir. Bu konuda almak veya satmak istediğiniz ikinci el eşya için evvelce benzer ürünlerin satış ücretleri kesinlikle internet üzerinden özenle araştırılmalıdır. Bu ürün bir araba da olabilir, bir mobilya da olabilir. Ürünün vaziyetine, sağlam ve dayanıklı olmasına, yıpranma vaziyetine ve kullanım seneye göre ortaya bir ücret çıkacaktır. Benzer ürünlerin piyasada sahip olduğu değeri evvelce bilmek veya öğrenmek, ikinci el eşya alırken veya satarken size avantajlar sağlar. Her vakit için ikinci el satmayı veya almayı düşündüğünüz ürünün bir de sıfır fiyatı bilinmelidir. Şayet ikinci el ücretiyle arada çok uçurum yoksa yarar konusu iyice ele alınarak sıfıra yönelme konusu da kesinlikle düşünülmelidir. Biz Ankara’da ikinci el eşya alan emin bir firma olarak sizlerin satmak istediği ürünlere en iyi ücreti verip, değerinden alıyoruz. Sizden sonra satın almak isteyen müşterilerimize de böylelikle daha kaliteli ürünler vermiş oluyoruz.

4. Satın almak istediğiniz bir ürünü tecrübe talihiniz varsa deneme yoluna gitmekte her zaman fayda vardır. Mesela bir mobilya alacaksanız, koltuğa oturup rahatlığına bakabilirsiniz ya da bir masa, sandalye, sehpa alacaksanız sağlamlığına, yıpranmışlığına dikkat edebilirsiniz. Ürünün ayrıntılarını satıcıya sormak da iyi bir tercihtir. Birebir satıcıya sual sorma talihiniz varsa mutlaka bu vaziyeti değerlendirmenizi öneririm. İkinci el alacağınız eşya elektronik bir eşya ise, tecrübe yapma konusunu kesinlikle değerlendirmelisiniz. İnternetten yapılan satışlarda resimlere bakarak karar vermek her vakit iyi bir seçenek olmayabilir. Şayet olanağınız varsa satıcıya tecrübe yapmak istediğinizi söylemekten çekinmeyin. Ancak elektronik eşyalar ikinci el olarak alınması her vakit belirli rizikolar taşıyan ürünlerdir. İkinci el eşya alan ve satan firmalar buna çok dikkat ederler. Satın alacağınız ürün grubuna göre yukarıdaki konulara en yüksek ehemmiyet göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. Daha önceki eşya alan ve satan bir firma olarak satın almak istediğiniz bir ikinci el eşya olması vaziyette dükkanımızda tecrübe edebilir ve ürün ile ilgili bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Aynı şekilde ikinci el eşya satmak istiyorsanız bu vaziyette da hanenize veya büronuza kadar gelip ürününüze uygun fiyatı vereceğiz. Anlaşılması vaziyetinde ürünleri sizden nakit olarak alacağız.

5. Son madde olarak ise güvenirlik konusuna son derece önem vermeniz gerekmektedir. İster internet üzerinden, isterseniz fiziksel bir dükkandan eşya alım satımı yapacak olun, güven çok önemlidir. İnternet üzerinden alım yapacaksanız, satıcı profili konusunda yapılmış yorumlardan kişi veya firmanın emin olup olmadığı konusunda çok net bilgiler ele geçirebilirsiniz. Eski satışlardan alıcıların yaşadığı problemler veyahut hoşnut kaldığı hizmetler konusunda faydalı bilgilere erişmek size satıcı hakkında pozitif veya negatif bir fikir verecektir. Aynı şekilde fiziksel bir dükkan ile alım veya satım yapacaksanız, ürünlerin vaziyeti, verilen hizmet, yerinde değerlendirme ve hanenizden eşyanızı alma sırasında nakit ödeme gibi hizmetlerin olup olmadığına bakmalısınız.

İşte tüm bu yukarıda saydığım maddeler, daha önceki eşya alırken satarken dikkat edilmesi şart olan en ehemmiyetli 5 maddedir. Bunlara genel olarak dikkat edildiği taktirde rastgele bir mesele yaşamadan alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Her türlü bilgi için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


adana halı yıkama